Zbohom sladké istoty!

Zbohom sladké istoty!

Som typ, ktorý potrebuje svoje istoty. Svoju posteľ, bezpečné vzťahy, istú prácu, atď., stereotypy, ktoré ma upokojujú. Máte to aj vy?

Ale život je aký je a niekedy aj pri tej najväčšej snahe strácate všetko čo ste roky budovali. Výhodu majú tí odolnejší jedinci, ktorí nelipnú na mieste a veciach. My, čo sme vyrastali v prostredí, kde niečo vlastniť a niekde sedieť na zadku až do konca života bolo THE BEST, len ťažko meníme svoje nastavenie. Niekedy to fakt bolí, presťahovať sa, odísť z bezpečného zamestnania, vymeniť partnera, ktorý nám vlastne ani nevyhovuje. Tá bolesť je priamo úmerná tomu aké veľké „konzervy“ sme a koľko závislosti na istotách sme dostali do vienka od rodičov.

Ja som v určitom veku musela zmeniť krajinu svojho pôsobenia. Pretože sa vyskytla úžasná príležitosť pre môjho manžela a syna (nie pre mňa). No, to sa ťažko odmieta, aj keď ja som v tom čase bola v mojej práci celkom spokojná a tak-nejak mi vychádzalo že už to takto doklepem až do dôchodku. Ale musela som sa zbaliť a zrazu byť niekde, kde sa síce super žije ale tá moja práca na diaľku moc nefungovala. No a do toho ďalšia novinka: chlapi boli celé dni preč a ja sama doma… do kelu, toto mi na pohodičke veľmi nepridávalo. A aby toho nebolo málo, začali  ma dobiehať neliečené úrazy a z toho vyplývajúce ďalšie zdravotné problémy. Nebudem to dlho rozoberať, jednoducho som stratila prácu a nemalo zmysel hľadať novú, lebo ma čakali operácie a dlhé rekonvalescencie s barlami na x týždňov. Za dva roky som absolvovala štyri náročné operácie, x týždňov s barlami, nekonečné bolesti. Doma to tiež hustlo a vzťahová kríza bola na svete. Bomba. 

Zbohom sladké istoty: operácia č. 1

Ale boli v tom aj dobré momenty. Mala som šťastie na perfektných lekárov a super starostlivosť a aj keď už nikdy nebudem úplne zdravá a v budúcnosti mám isté ďalšie veľké operácie, tak teraz sa cítim dobre, normálne fungujem a konečne som bez analgetík. Ustála som manželskú krízu a získala ešte lepší vzťah než sme mali predtým. Ale to je na iný článok. To, o čom tu hlavne chcem písať je, že som v tom všetkom po x preplakaných dňoch a nociach nakoniec našla samu seba, zistila som čo vlastne naozaj chcem a čo nechcem robiť a že dokážem viac, než som si kedy sama o sebe vôbec myslela. Lebo čo ťa nezabije, to ťa posilní. Toto u mňa funguje na 100%.

Kvôli zdravotným problémom a s vedomím, že budem príliš dlho pripútaná k posteli a k počítaču som začala plánovať čo budem robiť. Lebo, som taký typ, že stále potrebujem niečo robiť. Neznášam vylihovanie a nudu. Čo môžete robiť v posteli, v nemocnici, medzi rehabilitáciami, bez možnosti odlepiť zadok z domu? Čítať a študovať. Pripravovať sa na dobu, keď už budete fit. Vždy ma bavilo varenie a všetko čo súviselo zo zdravou výživou, hltala som knihy, články, blogy. Kvôli vlastnému zdraviu som hľadala ako si sama pomôcť. Nie liekmi, výživou. Lebo vždy som verila, že dobrá imunita vás ochráni takmer pred všetkým. Ochorenia, civilizačné choroby, alergie, to všetko sú problémy, ktoré si vyrábame nezdravým životným štýlom. Štúdium mi to postupne potvrdzovalo. Potom som zázračne narazila na program Metabolic Balance®, lebo väčšinou to je práve náhoda, ktorá vám zmení život. Keď som si všetko naštudovala tak som pochopila, že nejde len o ďalšiu diétu ale o celoživotný spôsob stravovania, životný štýl, ktorý v maximálnej možnej miere zoptimalizuje náš metabolizmus a imunitný systém. Išla som do toho a sama na sebe som si potvrdila, že to funguje.

Keď som o tom rozprávala svojim priateľom a známym tak som zisťovala, že ľudia o to majú záujem, že im dokážem sprostredkovať informácie o výžive tak, že nie sú znudení a znechutení, že v nich vzbudím ďalší záujem. Že po rozhovore so mnou chcú niečo zmeniť. Ako to uchopiť? Tu niekde začal proces, ktorý sa dá nazvať „prerod kancelárskej myši na samostatnú podnikateľku“ a verte mi, trval veľmi dlho.

Trochu chaosu, lebo som nevedela s čím skôr začať a ja zvyknem začať so všetkým naraz a potom neviem čo skôr. Zjednoduším to. Využila som rok s nemocnicami, barlami a rehabilitáciami na online štúdium výživového poradenstva (žiadny rýchlokurz geniality, poctivé 6-mesačné každodenné štúdium s dennými úlohami a so záverečným vypracovaním serióznej práce), štúdium programu Metabolic Balance® so získaním certifikátu, absolvovanie ďalšieho kurzu o rozvoji kreativity a podnikaní, kurz pečenia kvalitného chleba, skúšanie receptov (rozumej: x hodín v kuchyni v špeciálnej polohe odľahčujúcej operovanú končatinu), vymýšľanie celého projektu, príprava webu, zvládnutie všetkých potrebných formalít a papierovačiek. Mohla som v tom čase iba sedieť na zadku, vzdychať, že mám bolesti a čakať že to prejde. Lenže ja som bojovník, pár dní si vždy porevem a už hľadám novú cestu.

Prečo toto všetko píšem? Existuje toľko motivačnej literatúry, článkov, všetkého možného o tom, ako zmeniť uhol pohľadu, život, atď. Čítajte, v každej tej knihe je niečo. Kým si ale vy sami neurčíte deň D, kedy jednoducho začnete veci robiť inak, inde, …. tak sú vám tie knihy iba na zachytávanie prachu na polici. Každý raz príde do bodu kedy jednoducho musí niečo urobiť inak, lebo bude zle. Zmeniť prácu, zmeniť stravovanie, zmeniť partnera, presťahovať sa. Každý to zažije. A viete čo? Tá zmena vždy bolí. Musíte opustiť svoju komfortnú zónu, inak to nejde. Dva kroky vpred a štyri vzad. Moja skúsenosť hovorí, že každé opustenie komfortnej zóny malo pre mňa význam, minimálne som bola pyšná na to, že SOM TO DALA. Teraz som pyšná na to, že som dokázala úplne zmeniť svoje profesionálne zameranie a že to funguje! Sama som si vymyslela a zariadila svoju vlastnú prácu tak, že nemusím chodiť do kancelárie a nemám šéfa! PRACUJEM NA SEBA. Predtým úplne nepredstaviteľné.

Strašne sa teším s každým klientom, ktorému pomôžem zmeniť jeho životný štýl a stravovanie! Strašne sa teším z každého kliku na môj článok alebo status . Strašne sa teším z každého podareného receptu, chlebíka, ktorý upečiem. Teším sa z každého kroku bez barlí a bez bolesti. Teším sa z mojich detí, ktorým sa darí a robia to, čo ich baví. Teším sa zo svojho manželstva, ktoré vydržalo.

Po troch rokoch práce s klientmi, radostí z ich malých aj veľkých úspechov, som dostala studenú sprchu. Zastúpenie spoločnosti Metabolic Balance na Slovensku sa po celý čas nezaujímalo o kvalitu poskytovaných služieb ale neváhalo bez akejkoľvek diskusie nastaviť finančné podmienky pre svojich poradcov tak likvidačne, že veľká väčšina z nás bola donútená spoluprácu vzdať. Nie kvôli produktu, ten je skvelý. Kvôli nereálnym finančným požiadavkám poskytovateľa licencie. Je mi veľmi ľúto, že produkt, ktorý je postavený na osobnom kontakte a dôvere medzi poradcom a klientom  zabíjajú čísla bez ohľadu na kvalitu poskytovaných služieb. 

Znova stojím na križovatke. Milujem túto prácu, poradenstvo v oblasti výživy a zdravého životného štýlu mi dáva zmysel a napĺňa ma. Preto sa nevzdávam a znova prechádzam vzdelávaním a cerfifikáciou na nový systém a spôsob tvorby personalizovaných jedálničkov, ktorý Vám v blízkej dobe predstavím. 

Istoty sú fajn, ale niekedy vás brzdia v tom, aby ste si plnili sny a boli šťastní. Ja som vďaka NEISTOTE objavila super vec: šťastie mám vo svojich rukách a na sebaľútosť už nemám čas. 

Držte mi palce!

 

Zbohom sladké istoty, vitaj šťastie!

 

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Okrem marketingovej komunikácie som študovala aj výživové poradenstvo a som výživový poradca pre výživu a suplementáciu. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Pomôžem Vám so zmenou životného štýlu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.