Môj príbeh s Metabolic Balance®

Môj príbeh s Metabolic Balance®

Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Pomôžem Vám s úpravou Vášho metabolizmu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.  Pomáham ľuďom nájsť vášeň k vareniu a jedeniu… znovu objaviť radosť z pohľadu do zrkadla. Chvíľu 🙂 to ale trvalo, kým som sa dopracovala až sem…

Keď som nedávno vo svojom okolí zisťovala, čo ľuďom (okrem peňazí, voľného času a pod. :)) najviac chýba, tak spoločným menovateľom väčšiny odpovedí bola ENERGIA. Ľudia chcú byť zdraví, pekní, štíhli, chcú stíhať veľa vecí, športovať, … – a na to potrebujú energiu. Únava, strata chuti do života, problémy s trávením a spánkom sú úplne bežným javom.

Ja sama som za posledné 3 roky prešla veľkými zdravotnými problémami a absolvovala som 4 náročné chirurgické zákroky. Medzitým som prežila sťahovanie s rodinou do inej krajiny, prišla som o prácu, ktorú som milovala, riešila som vážnu manželskú krízu.

A stále som behala po lekároch a nemocniciach. Môj uprataný život sa v priebehu pár mesiacov rozpadol ako domček z kariet. Ja, ktorá pre svoj vnútorný pokoj potrebujem životné istoty, plán a organizáciu som zrazu mala život hore nohami. Náhodou som vtedy našla v časopise článok o programe Metabolic Balance®, ktorý sľuboval okrem schudnutia aj obnovu energie a vitality.

A práve tieto dve slová ma zaujali. Hneď som si dohodla stretnutie u poradkyne v Prahe, do dvoch týždňov som si u nej vyzdvihovala svoj nový jedálniček. Niekoľko strán textu, presný popis kedy, čo, koľko ako a s čím jesť. Najprv som sa zľakla: „preboha, toto nezvládnem“, vôbec som si neverila. V prvých dňoch som si stále všetko overovala v pláne, chodila som do obchodu s papiermi, plánovala som čo budem variť a jesť. A práve to, čoho som sa najviac obávala, mi veľmi pomohlo.

Sústredila som sa na svoj jedálniček, na seba, prestala som sa neustále zaoberať tým, že nemám prácu alebo aká rehabilitácia ma ešte čaká. Mala som noty, podľa ktorých som x týždňov fungovala, mala som konečne nejakú stratégiu, cieľ. Postupne som zisťovala, že chudnem, že sa cítim lepšie, že zmizli kožné aj tráviace problémy, že nie som hladná, že mi to veľmi chutí. Že  už nemám záchvaty hladu ani chute na sladké. Bola som menej nervózna a lepšie som spala.

Po prísnej fáze programu sa dostavili prvé pocity eufórie a návaly energie. Inak to popísať neviem. Metabolic Balance® upratal môj rozhádzaný život, dal mi smer a nový zmysel. Dal mi priestor rozmýšľať nad vecami novou optikou. Už druhý rok dodržiavam jeho pravidlá, vôbec nemám dôvod vracať sa ku chaotickému a nárazovému stravovaniu, ktoré prinášalo iba únavu a nafúknuté brucho.

Vždy ma veľmi zaujímalo všetko ohľadne stravovania, zdravého životného štýlu, varenia a pečenia ale nedostatok času mi nedovoľoval venovať sa tomu naplno. Strata zamestnania mi vytvorila viac času na štúdium a experimentovanie v kuchyni. V Čechách som náhodou narazila na veľmi kvalitný a intenzívny kurz výživového poradenstva. Zistila som, že moja dobrá kamarátka je expertkou na pečenie zdravého kváskového chleba a naučila ma, aké to je jednoduché a krásne.

Zrazu sa mi všetko stretlo a spojilo. Na základe vlastných skúseností som sa rozhodla, že sa stanem poradcom pre Metabolic Balance®, pretože už bolo dosť nezmyselných diét s jo-jo efektom…. chcem pomáhať ľuďom nájsť vášeň k vareniu, jedeniu… nájsť radosť z pohľadu do zrkadla. Ja už viem, že sa to dá a príbehy mojich klientov to dokazujú.

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Som odborník na marketingovú komunikáciu, certifikovaný výživový poradca a poradca pre program metabolic balance®. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Prostredníctvom certifikovaného programu Vám pomôžem s úpravou Vášho metabolizmu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.