Krémová polievka z topinambur s krevetami

Krémová polievka z topinambur s krevetami

Ak ste v redukčnom režime a potrebujete znížiť kalorickú hodnotu jedla, väčšinou musíte obmedziť príjem zemiakov.
Príčinou je vysoký obsah škrobu a vyššia glykemická záťaž. Čím sa dajú nahradiť v prípade, že túžite po niečom “zemiakovom”? Použite topinambur, škaredú koreňovú zeleninu, ktorá je chuťovo veľmi podobná
a je nabitá vitamínmi a minerálmi (v Bratislave je už bežne dostupná v obchodoch, určite ju dostanete napr. v YEME na Tomášikovej, ale aj v Lidli). Aj na Vianoce si môžete urobiť túto naoko luxusnú, ale pritom veľmi jednoduchú a zdravú krémovú polievku. 

Suroviny na 2 porcie

100 g kreviet

200 g topinambur

zeleninový vývar

ghee

na ochutenie: soľ, jablčný ocot, muškátový oriešok, č. korenie)

na ozdobenie: pažítka

Postup

1. Topinambury očistíme škrabkou na zemiaky, nakrájame na menšie kúsky, dáme variť do zeleninového vývaru a podľa potreby osolíme. Nedávajte veľa tekutiny, stačí tak, aby zakryla topinambury.

2.Varte domäkka, cca 15 minút.

3. Rozmixujte tyčovým mixérom. Najprv si odlejte trochu tekutiny bokom a potom si dolievajte aby ste dosiahli krémovú konzistenciu aká Vám vyhovuje.

4. Krevety umyte, osušte a orestujte na rozpálenej panvici na ghee, cca 3 min. z každej strany.

5. Polievku ochuťte korením prípadne trochou jablčného octu, podľa chuti. Naservírujte ju do tanierov, navrch položte grilované krevety, posekanú pažítku a podávajte s ražným kváskovým chlebom alebo ražnou tortilou.

Dobrú chuť!

 

 

Recept som získala na kurze varenia podľa princípov Metabolic Balance®:
www.vitalenergie.czwww.perfectbalance.czwww.irenahonzakova.cz.

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Okrem marketingovej komunikácie som študovala aj výživové poradenstvo a som výživový poradca pre výživu a suplementáciu. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Pomôžem Vám so zmenou životného štýlu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.