Kedy je najlepšie začať alebo prečo je dobré niektoré začiatky neodkladať

Kedy je najlepšie začať alebo prečo je dobré niektoré začiatky neodkladať

Hovorí sa: „kde niečo končí tam niečo iné začína“. Alebo: „nikdy nie je neskoro začať“, či „každý začiatok je ťažký“. Určite poznáte ďalších x múdrych prísloví na túto tému. Stále s niečím začíname a najlepšie je, ak je začiatok spojený s cieľom dosiahnutia pozitívnej zmeny, vyššieho levelu, lepšieho stavu, pocitu, čohokoľvek. Som prirodzene konzervatívny človek a nejako prirodzene sa bránim každej zmene. Pravdou ale je, že som aj vytrvalý býk a že vždy keď som sa na akúkoľvek veľkú zmenu odhodlala a ZAČALA ju realizovať, tak som ju z tvrdohlavosti dotiahla do konca a výsledok bol vždy skvelý, nikdy som neoľutovala.

Prečo to píšem? Moji klienti často rozmýšľajú nad tým, kedy je najlepšie začať so zmenou životného štýlu a stravovania, kedy to správne načasovať. Pravdou je, že nikdy neexistuje ideálny čas, ak berieme do úvahy, že na nás neustále číhajú dovolenky, oslavy, stretnutia, choroby a podobne. Pri dnešnom životnom štýle nikdy nenájdete prázdne miesto v kalendári na x mesiacov. Preto tvrdím, že zmena k lepšiemu zdraviu a vitálnemu telu nemôže byť niečo, čo ideálne zapadne do Vašich plánovačov. Treba ju jednoducho zrealizovať a čo najskôr sa naučiť ako dlhodobo, resp. navždy žiť zdravý život. Nie iba medzi dovolenkami a oslavami ale vždy a všade.

My (ja, moja rodina a moji úspešní klienti), čo už viac rokov žijeme s vedomým, racionálnym stravovaním vieme, že to nie je žiaden problém a už sa nechceme vrátiť k bláznivému a nárazovému stravovaniu riadenému návalmi hladu, chutí a únavy. Byť otrokom závislostí? – ďakujem, nič pre mňa. Čím viac nad tým budete rozmýšľať a plánovať, tým viac dôvodov prečo práve teraz nezačať nájdete. Nie je práve Vaše zdravie tým najlepším dôvodom prečo začať hneď? Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody…

Ak však naozaj potrebujete nejaký návod alebo radu „kedy to je najlepšie“, alebo kedy je väčšia šanca na úspech, tak nech sa páči:

1.Keď máte relatívny pokoj – asi ťažko prestanete kvôli zmene stravovania pracovať, starať sa o deti a domácnosť, zvlášť ak je cieľom fungovať takto už navždy. Určite ale nezačínajte keď Vás čaká plánovaná služobná cesta, plánovaná dovolenka, plánovaná operácia… relatívnym pokojom myslím to, že máte šancu v najbližšom čase, aspoň mesiac byť doma a pripravovať si jedlo vo svojej vlastnej kuchyni.

2. September – október: je po dovolenkách, máte dosť času do Vianoc a úplne super veľa času do plavkovej sezóny.

 3. Január, resp. začiatok roka: podobné obdobie ako september, je po Vianociach, najbližšia dovolenka hrozí možno najskôr cez Veľkú noc a Vy stále máte čas „vytunovať“ svoje telo do prvých slnečných lúčov.

4. Po Veľkej noci: to je ďalšie obdobie, kedy máme problém odolať… nevadí, ešte stále je dosť času na krásne telo do plaviek.

 5. Najneskôr mesiac pred akoukoľvek udalosťou kedy sa potrebujete zmestiť do tých krásnych šiat, ktoré Vám visia v skrini ? (svadba? stretávka zo školy? rodinná oslava? …)

 6. Ak máte akékoľvek zdravotné problémy, ktoré ste si úspešne vyrobili vlastným životným štýlom (napr. Vám hrozia alebo už užívate lieky na cholesterol, vysoký krvný tlak, máte nábeh na cukrovku a pod.), máte málo energie, trpíte tráviacimi alebo nevysvetliteľnými kožnými problémami – vtedy nečakajte vôbec na nič. Jednoducho konečne začnite niečo so sebou robiť!

Rada Vám pomôžem so zmenou, ktorá Vám prinesie nielen úbytok centimetrov v páse, ale aj vitalitu, a zdravie. Nie iba na konkrétnu príležitosť, ale dlhodobo, resp. navždy. 

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Okrem marketingovej komunikácie som študovala aj výživové poradenstvo a som výživový poradca pre výživu a suplementáciu. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Pomôžem Vám so zmenou životného štýlu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.