Karfiolové tyčinky

Karfiolové tyčinky

Karfiolové tyčinky sú vhodné ako hlavné jedlo alebo ako pohostenie pre návštevy. Karfiol môžete zameniť aj za inú vhodnú zeleninu, napr. brokolicu (na obrázku nižšie sú z brokolice).  

Suroviny:

1 karfiol alebo 1 brokolica
100 gr syru eidam alebo mozzarella alebo 2 vajcia
cesnak, bazalka, petržlen, soľ, korenie, 1 lyžica lahôdkového droždia (výborné dohucovadlo, parmezánová chuť, dostanete ho v každom obchode so zdravou výživou, super zdroj vitamínov skupiny B, pozor: neslúži na kysnutie cesta, ale iba na dochucovanie…),
ghee maslo

Postup:

Rúru predhrejeme na 220 st., plech vyložíme papierom na pečenie.

Surový karfiol/brokolicu opláchneme, rozoberieme na ružičky a rozmixujeme. Zmiešame s nastrúhaným syrom alebo s vajíčkami. Podľa chuti pridáne pridáme nasekaný cesnak, bazalku, soľ, korenie a lahôdkové droždie.

Zmes dáme na plech, vytvarujeme cca 1cm vysoký obdĺžnik. Pokvapkáme lyžicou roztopeného ghee masla.

Pečieme cca 15 minút.

Vyberieme z rúry, posypeme sekaným petržlenom, necháme vychladiť a rozkrájame na tyčinky.

Dobrú chuť! 

Brokolicové tyčinky tesne pred rozkrájaním

 

Recept som získala na kurze varenia podľa princípov Metabolic Balance®:
www.vitalenergie.cz, www.perfectbalance.cz, www.irenahonzakova.cz.

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Okrem marketingovej komunikácie som študovala aj výživové poradenstvo a som výživový poradca pre výživu a suplementáciu. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Pomôžem Vám so zmenou životného štýlu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.