Karfiolové tyčinky

Karfiolové tyčinky

Karfiolové tyčinky sú vhodné ako hlavné jedlo alebo ako pohostenie pre návštevy. Karfiol môžete zameniť aj za inú vhodnú zeleninu, napr. brokolicu (na obrázku nižšie sú z brokolice).  

Suroviny:

1 porcia syru eidam alebo mozzarella alebo 2 vajcia, cesnak, bazalka, petržlen, soľ, korenie, 1 lyžica lahôdkového droždia (výborné dohucovadlo, parmezánová chuť, dostanete ho v každom obchode so zdravou výživou, super zdroj vitamínov skupiny B, pozor: neslúži na kysnutie cesta, ale iba na dochucovanie…),
ghee maslo, 1 porcia zeleniny (karfiol)
(porcia znamená porciu podľa Vášho jedálneho plánu Metabolic Balance®)

Postup:

Rúru predhrejeme na 220 st., plech vyložíme papierom na pečenie.

Surový karfiol opláchneme, rozoberieme na ružičky a rozmixujeme. Zmiešame s nastrúhaným syrom alebo s vajíčkami. Pridáme nasekaný cesnak, bazalku, soľ, korenie a lahôdkové droždie.

Zmes dáme na plech, vytvarujeme cca 1cm vysoký obdĺžnik. Pokvapkáme lyžicou roztopeného ghee masla.

Pečieme cca 15 minút.

Vyberieme z rúry, posypeme sekaným petržlenom, necháme vychladiť a rozkrájame na tyčinky.

Dobrú chuť! ?

Brokolicové tyčinky Metabolic Balance® tesne pred rozkrájaním

Recept som získala na kurze varenia podľa princípov metabolic balance®:
www.vitalenergie.cz, www.perfectbalance.cz, www.irenahonzakova.cz.

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Som odborník na marketingovú komunikáciu, certifikovaný výživový poradca a poradca pre program metabolic balance®. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Prostredníctvom certifikovaného programu Vám pomôžem s úpravou Vášho metabolizmu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.