Kakaový krém z manga

Kakaový krém z manga

Takmer všetci máme v našich Metabolic Balance® jedálnych plánoch ako jednu z možných variantov ovocia mango. Dôvodov je viac: obsahuje vitamíny C, E, B6, beta-karotén, tiamín, riboflavín, niacín a dôležité minerály ako je draslík, horčík a železo. Je zdrojom polyfenolov, ktoré sú známe pre svoju silnú antioxidačnú aktivitu. Obsiahnutá prebiotická vláknina podporuje trávenie a detoxikáciu a je vhodnou potravou pre prospešné baktérií v našich črevách. Mango, rovnako ako papája, obsahuje enzýmy, ktoré pomáhajú štiepiť bielkoviny.

Zrelé mango je samotné veľmi chutné. Nasledujúci jednoduchý recept Vám poskytne ďalší zaujímavý rozmer jeho využitia, ktorý určite ocení celá Vaša rodina aj návšteva.

Porcia v recepte znamená porciu podľa Vášho jedálneho plánu Metabolic Balance®, ak krém pripravujete pre viac osôb tak si množstvo vynásobte.

Suroviny

1 porcia manga 

1 porcia avokáda 

1 lyžička kokosového tuku

1 lyžica kakaa

mäta na ozdobu

Postup

Zrelé mango umyjeme, olúpeme, dužinu nakrájame na kocky.

Avokádo opláchneme, rozkrojíme, vydlabeme dužinu.

Všetko vložíme do mixéru, pridáme kokosový tuk. Rozmixujeme do hladkého krému.

Servírujeme vychladené, ozdobené lístkom mäty.

Dobrú chuť!

Recept som získala na kurze varenia podľa princípov Metabolic Balance®:
www.vitalenergie.czwww.perfectbalance.czwww.irenahonzakova.cz.

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Som odborník na marketingovú komunikáciu, certifikovaný výživový poradca a poradca pre program metabolic balance®. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Prostredníctvom certifikovaného programu Vám pomôžem s úpravou Vášho metabolizmu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.