Banánový chlebík

Banánový chlebík

Vo Vašich reakciách odo mňa často žiadate nejaké vyskúšané recepty. Tak teda narýchlo pridávam jeden, na banánový chlebík. Už ani neviem odkiaľ tento recept mám, je u nás doma x-krát vyskúšaný a veľmi obľúbený. Práve včera som ho piekla, takže pripájam aj amatérske foto z posledných kúskov, ktoré ešte zostali 🙂
Je vhodný na raňajky, pre deti na desiatu, ale určite je dosť dobrý aj pre návštevy. Takže nech sa páči:

 

Banánový chlebík - Vilma Vittek


Suroviny:

1 vajíčko

80 g trstinového cukru – ja používam brezový, ktorý má nízky glykemický index

3 banány, ktoré už nikto nechce jesť, lebo sú prezreté

1 balenie detskej výživy – jablkovo-banánové, príp. jablkovo-mangové alebo iba čisté banánové, jablkové pyré, ja občas použijem aj tekvicové (od Gazdovia s.r.o.), čiže aké mám, také dám (dôležité je, aby to bolo 100% ovocie a nič navyše)

40 g rozpusteného masla 

150 g špaldovej múky

2 čl škorice

1 čl sódy bikarbóny alebo bezfosfátového prášku do pečiva

štipka soli

za hrsť podrvených vlašských orechov, alebo mandlí, príp. mandľové lupienky, posekaná tmavá čokoláda – nemusí byť

Postup:

Rúru dám zohrievať na 170 st. Do kuchynského robota dám miešať vajíčko s cukrom do penista. Pridám rozpustené maslo, rozpučené banány a detskú výživu. Suché ingrediencie si zmiešam zvlášť a potom ich dám vmiešať do mokrej hmoty. Medzitým vymastím a múkou vysypem formu na biskupský chlebík. Cesto nalejem do formy a pečiem 45 min. Koláč odporúčam vyklopiť z formy až po vychladnutí.

Dobrú chuť 🙂

 

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Okrem marketingovej komunikácie som študovala aj výživové poradenstvo a som výživový poradca pre výživu a suplementáciu. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Pomôžem Vám so zmenou životného štýlu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.