Krémová polievka z topinambur s krevetami

Krémová polievka z topinambur s krevetami

Väčšina z Vás márne hľadá zemiaky na svojich jedálnych plánoch Metabolic Balance®. Príčinou
je vysoký obsah škrobu a vyššia glykemická záťaž. Čím sa dajú nahradiť v prípade, že túžite po niečom “zemiakovom”? Použite topinambur, škaredú koreňovú zeleninu, ktorá je chuťovo veľmi podobná
a je nabitá vitamínmi a minerálmi (v Bratislave je už bežne dostupná v obchodoch, určite ju dostanete napr. v YEME na Tomášikovej, ale aj v Lidli). Aj na Vianoce si môžete urobiť túto naoko luxusnú, ale pritom veľmi jednoduchú a zdravú krémovú polievku. 

Suroviny

1 porcia kreviet

1 porcia topinambur

zeleninový vývar

ghee

na ochutenie: soľ, jablčný ocot, muškátový oriešok, č. korenie)

na ozdobenie: pažítka

(1 porcia je porcia podľa Vášho jedálneho plánu Metabolic Balance®,
ak varíte pre viac stravníkov tak si množstvo znásobte)

Postup

1.Topinambury očistíme škrabkou na zemiaky, nakrájame na menšie kúsky, dáme variť do zeleninového vývaru a podľa potreby osolíme. Nedávajte veľa tekutiny, stačí tak, aby zakryla topinambury.

2.Varte domäkka, cca 15 minút.

3.Rozmixujte tyčovým mixérom. Najprv si odlejte trochu tekutiny bokom a potom si dolievajte aby ste dosiahli krémovú konzistenciu aká Vám vyhovuje.

4.Krevety umyte, osušte a orestujte na rozpálenej panvici na ghee, cca 3 min. z každej strany.

5.Polievku ochuťte korením prípadne trochou jablčného octu, podľa chuti. Naservírujte ju do tanierov, navrch položte grilované krevety, posekanú pažítku a podávajte s ražným kváskovým chlebom.

Dobrú chuť!

Recept som získala na kurze varenia podľa princípov metabolic balance®:
www.vitalenergie.czwww.perfectbalance.czwww.irenahonzakova.cz.

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Som odborník na marketingovú komunikáciu, certifikovaný výživový poradca a poradca pre program metabolic balance®. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Prostredníctvom certifikovaného programu Vám pomôžem s úpravou Vášho metabolizmu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.