4 fázy Metabolic Balance®

4 fázy Metabolic Balance®

Základom úspechu výživového programu Metabolic Balance® je dodržiavanie jednoduchých základných pravidiel, ktoré nájdete bližšie rozpísané nižšie v časti Prísna fáza. Výsledky sú rýchlo citeľné a viditeľné ak dôsledne dodržujete zásady jednotlivých fáz programu.

Po rozsiahlom rozhovore, počas ktorého zisťujem Vašu anamnézu (pocitové ťažkosti, ochorenia, užívané lieky, alergie, intolerancie…), meriam obvody tela, vážim hmotnosť (vrátane zisťovania zloženia tela), nasleduje odber krvi u lekára. Na základe všetkých získaných laboratórnych výsledkov a zistených skutočností pre Vás zostavím individuálny jedálny plán, ktorého súčasťou bude konkrétny zoznam potravín vrátane podrobných inštrukcií k Vášmu novému stravovaniu.

Váš program Metabolic Balance® bude prebiehať v týchto štyroch fázach:

Prípravná fáza metabolic balance®

Trvá dva dni a slúži k “očisteniu tela”. Vaše telo sa šetrne pripraví na následnú zmenu stravovania. V rámci tejto fázy je potrebné podporiť vyprázdnenie čriev, aby sa zabránilo pocitom hladu, ktoré sa môžu v prvých dňoch ďalšej fázy dostaviť.

Prísna fáza Metabolic Balance®

Trvá minimálne 14 dní, resp. dovtedy, kým nedosiahnete daný cieľ. V tejto fáze konzumujete iba potraviny podľa zoznamu potravín a dodržujete 8 základných pravidiel:
1. Jete 3x denne
2. Medzi jedlami dodržujete minimálne 5-hodinovú prestávku
3. Konzumácia jednotlivých jedál by Vám nemala trvať dlhšie ako 60 minút
4. Každé jedlo začínate dvoma sústami bielkoviny
5. K jednému jedlu si vezmite iba jeden druh bielkoviny (ale pre každé z troch denných jedál iný druh bielkoviny)
6. Po 21.00 už nejete
7. Denne vypijete minimálne pre Vás určené množstvo vody
8. Ovocie jete na záver jedla a denne zjete jedno jablko

Odľahčená fáza Metabolic Balance®

Táto fáza začína najskôr po 14-tich dňoch dodržiavania Prísnej fázy a trvá až do dosiahnutia hmotnosti, ktorá je pre Vás vyhovujúca. Do zoznamu pribúdajú nové potraviny, pravidlá zostávajú naďalej rovnaké. Opatrne pridávate potraviny, ktoré Vám v Prísnej fáze neboli povolené, pozorujete reakcie svojho tela. Plynule prechádzate do 4. fázy.

Udržiavacia fáza Metabolic Balance®

Táto fáza by mala byť prakticky trvalá. Začína vtedy, keď dosiahnete svoju cieľovú hmotnosť a cítite sa dobre. Dlhodobo dodržujete základné pravidlá, uprednostňujete potraviny, ktoré pre Vás boli vybrané v jedálnom pláne, konzumujete sacharidy s nízkou glykemickou záťažou a do svojho denného rozvrhu zaraďujete pohyb. Dodržiavanie týchto zásad je predpokladom pre dlhodobé udržanie dosiahnutej hmotnosti bez jo-jo efektu.

 

Share on Facebook
Facebook
Zdieľať
Vilma Vittek o mne

Vilma Vittek

Som odborník na marketingovú komunikáciu, certifikovaný výživový poradca a poradca pre program metabolic balance®. V mojom profesionálnom životopise nájdete prácu v medzinárodnej banke, reklamnej agentúre, ale aj organizáciu komunikačných kampaní a verejných zbierok pre tretí sektor.

K výživovému poradenstvu ma priviedla dlhá a náročná životná cesta. Moja práca je mojim koníčkom a všetko čo viem chcem ponúknuť aj Vám. Prostredníctvom certifikovaného programu Vám pomôžem s úpravou Vášho metabolizmu, aby ste už po pár týždňoch boli vitálni, štíhli a plní energie. Naučím Vás, ako si tento stav udržať už navždy.